niedziela, 25 sierpnia 2019

"Danie inspirowane podróżą 5." - zaproszenie do udziału w akcji

Akcja nr 39 (wrzesień 2019)


Wakacje, które prawie się kończą, to dla większości z nas czas urlopu i podróży.
Dlatego po raz czwarty zapraszam do dzielenia się przepisami na dania, które podpatrzyliśmy w podróży, jedliśmy w restauracjach czy w przydrożnych bistrach. Nie muszą to być dokładnie te same dania, bo często kucharze strzegą swoich przepisów i niechętnie się nimi dzielą. Wystarczy, że któreś z dań w podróży zainspiruje Was na tyle, by je powtórzyć i przygotować podobne w zaciszu swojej kuchni.

Podkreślam, że ta akcja nie ma na celu prezentowania tylko potraw charakterystycznych dla kuchni poszczególnych krajów czy regionów. A podróż nie oznacza tylko wyjazdu za granicę. W swoim kraju też możemy zostać zaskoczeni daniem, które będziemy chcieli odtworzyć w swoim domu. Tutaj tworzymy przepisy inspirowane tymi, których próbowaliśmy w podróży. Dlatego we wpisie proszę o umieszczenie zdjęcia z odwiedzonego regionu, by pokazać, że danie jest powiązane z podróżą do konkretnego miejsca (geograficznego, a nie lokalu).


Warunki akcji (muszą być spełnione wszystkie):  1. wpis powinien zawierać zdjęcie i opis sposobu wykonania dania,
  2. danie ma posiadać swoją nazwę; nie będą akceptowane dania oznaczone np. jedynie numerem,
  3. we wpisie należy podać nazwę miasta lub miejscowości i kraju, z którego pochodzi danie,
  4. we wpisie należy umieścić zdjęcie miasta lub miejscowości, w których jedliście to lub podobne danie,
  5. aktywny banerek akcji (odnoszący do tego zaproszenia na moim blogu lub agregatorze) należy umieścić we wpisie, a nie w bocznej szpalcie lub stopce,
  6. w podsumowaniu zamieszczę wszystkie zaakceptowane przepisy, zatem wpis (dotyczy to również zdjęć) nie może zawierać lokowania i reklam produktów czy lokali gastronomicznych.

Rodzaj dania jest obojętny. Może to być sałatka, napój, kanapka, napój, zupa, danie główne etc.
Stwórzmy książkę kucharską inspirowaną podróżami po naszym globie :)

Dania zgłoszone w poprzednich edycjach akcji można zobaczyć tutaj:Linki do przepisów możecie zamieszczać w komentarzu do tego postu (wtedy we wpisie proszę wkleić banerek z bloga), w Mikserze Kulinarnym lub na Durszlaku.

Czas trwania akcji: 1 - 30 IX 2019 r.


Banerek

https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2019/08/danie-inspirowane-podroza-5-zaproszenie.html
kod:
<a href="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2019/08/danie-inspirowane-podroza-5-zaproszenie.html" target="_blank"><img alt="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2019/08/danie-inspirowane-podroza-5-zaproszenie.html" border="0" height="140" src="https://1.bp.blogspot.com/-FIM0UizrZvs/XWKmHAINKFI/AAAAAAAAK0A/LCAsSn-WB5EX9L1n8dqPg-3s19WpDoSUgCLcBGAs/s1600/podroz2019.jpg" width="200" /></a>Banerek na Mikserze Kulinarnym

Danie inspirowane podróżą 5
kod:
<a href="http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/danie-inspirowane-podroza-5" target="_blank" title="Danie inspirowane podróżą 5"><img src="//zmiksowani.pl/image/miks/7ffe447570f1fcbf1385c1c0f8f5b11e_v2.jpg" width="158" height="144" border="0" alt="Danie inspirowane podróżą 5"/></a>

Banerek na Durszlaku


Danie inspirowane podróżą 5. kod:
<a href="https://durszlak.pl/akcje-kulinarne/danie-inspirowane-podroza-5" >
  <img src="https://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/16/98embed_VOu0B2QdfPjFqwEYJPR80E5nhJiGLQzz.jpg?source=weekendy-w-domu-i-ogrodzie" alt="Danie inspirowane podróżą 5."
       alt="Danie inspirowane podróżą 5.">
</a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Komentarze z lokowaniem produktów nie będą publikowane.