niedziela, 1 lipca 2018

"Danie pachnące ziołami 5." - podsumowanie akcjiPiąta edycja akcji kulinarnej "Danie pachnące ziołami" z powodów organizacyjnych trwała w tym roku kilka dni krócej niż zazwyczaj i została przeprowadzona na Durszlaku. Wzięło w niej udział 3 blogerów, którym bardzo dziękuję za przesłanie i podzielenie się przepisami oraz spełnienie warunków akcji, w tym uszanowanie, że akcje organizowanie przeze mnie nie są reklamami firm i produktów.

W tej edycji akcji zależało mi na upowszechnieniu właściwości różnych ziół. Myślę, że ten warunek spowodował, że zgłosiliśmy mniej swoich propozycji w porównaniu z poprzednimi edycjami akcji. To był też warunek, którego nie wszyscy wysyłający przepisy dopełnili, mimo pisania do nich próśb o uzupełnienie wpisów.

Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie nie znają właściwości ziół i używają ich w sposób niekontrolowany. A przecież odpowiednio stosowane mogą być dla nas lekarstwem, zaś przesadzenie z nimi wywołać może opłakane skutki.

Na zioła szczególną uwagę zwrócić muszą ci z nas, którzy są alergikami, cierpią na choroby nerek, wątroby i układu pokarmowego.

Pamiętajmy też, że są takie zioła, których nie należy łączyć ze sobą, bo wykluczają się nawzajem (np. majeranek, oregano, cząber).


Jeszcze raz dziękuję za zgłoszenie swoich propozycji: Angeli, Hajduczkowi oraz idęimyślę 😊

Oto zgłoszone przez nas przepisy:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...