sobota, 25 stycznia 2020

"Nasiona roślin strączkowych na talerzu" - zaproszenie do udziału w 4. edycji akcji kulinarnej

Serdecznie zapraszam do udziału 
w czwartej edycji akcji kulinarnej


Tego roku zima bardziej przypomina przedwiośnie, ale spora wilgotność sprawia, że chce się sięgnąć po jakiś pożywny i rozgrzewający posiłek 😋 A może bazą takiego posiłku mogłyby być rośliny strączkowe? W moim ogródku rośnie ich latem sporo, bo oprócz tego, że mogę ich nasiona potem wykorzystać w kuchni, to są doskonałym nawozem pod inne rośliny i poprawiają jakość gleby.

Zimą nie mamy dostępu do tych roślin, ale możemy wykorzystać ich nasiona. Dlatego zapraszam do dzielenia się przepisami na bazie nasion bobu, grochu, soi, ciecierzycy, kozieradki (całe nasiona, a nie zmielone na proszek), łubinu, różnych rodzajów fasoli i soczewicy.

Podkreślam, że akcja dotyczy nasion roślin strączkowych. Mają one pełnić główną, a przynajmniej znaczącą rolę. Nie wykluczam wykorzystania tych nasion z puszki czy w formie zamrożonej (np. groszek zielony).
Akceptowane będą przepisy na dowolne dania.


Warunki akcji (muszą być spełnione wszystkie, by przepis został zaakceptowany):


  1. zgłaszane przepisy muszą dotyczyć nasion roślin strączkowych,
  2. wpisy muszą zawierać opis wykonania potrawy,
  3. wpis musi być opatrzony własnym zdjęciem potrawy,
  4. danie musi posiadać swoją nazwę (nie będą akceptowane nazwy będące jedynie numerem lub nazwy abstrakcyjne np. "poranek kojota"),
  5. wpisy i zdjęcia nie mogą zawierać reklam i lokowania produktów,
  6. wpisy (a nie blog na bocznej szpalcie) muszą być opatrzone aktywnym banerkiem akcji (banery niżej) odnoszącym do agregatora lub zaproszenia na moim blogu.

W podsumowaniu akcji umieszczę wszystkie zaakceptowane przepisy
Serdecznie zapraszam :)

Czas trwania akcji: 1 II - 2 III 2020 r.

Wpisy można zamieszczać w komentarzu do tego postu (wtedy we wpisie proszę umieścić banerek odnoszący do tego zaproszenia), w Mikserze Kulinarnym lub na Durszlaku.


Banerek

https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2020/01/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html
kod:
<a href="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2020/01/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;" target="_blank"><img alt="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2020/01/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html" border="0" height="200" src="https://1.bp.blogspot.com/-ueiE5tNzNJ4/XiwSn0J3pVI/AAAAAAAALY8/JFO5RJ-6uJ8kZR6GahXHZ6-SvlDZJTgLACLcBGAsYHQ/s400/Straczkowe2020.jpg" width="140" /></a>


Banerek na Mikserze

Nasiona roślin strączkowych na talerzu. Edycja 4.kod:
<a href="http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu-edycja-4" target="_blank" title="Nasiona roślin strączkowych na talerzu. Edycja 4."><img src="//zmiksowani.pl/image/miks/9237483d4dd7c98ff8b037c9e7495fa7_v2.jpg" width="158" height="251" border="0" alt="Nasiona roślin strączkowych na talerzu. Edycja 4."/></a>


Banerek na Durszlaku

Nasiona roślin strączkowych na talerzu 4.

kod:
<a href="https://durszlak.pl/akcje-kulinarne/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu-4" >
  <img src="https://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/17/20embed_UPgEb8hKT0UyURaQRm5Amv9ng9Zwdgzz.jpg?source=weekendy-w-domu-i-ogrodzie" alt="Nasiona roślin strączkowych na talerzu 4."
       alt="Nasiona roślin strączkowych na talerzu 4.">
</a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Komentarze z lokowaniem produktów nie będą publikowane.