sobota, 4 listopada 2017

"Na grzyby..." - podsumowanie drugiej edycji akcjiDruga edycja akcji kulinarnej "Na grzyby..." za nami. Tego roku grzyby w lesie nad wyraz dopisały, więc można było naprawdę poszaleć z potrawami na ich bazie.

Chęć udziału w akcji zgłosiło 28 blogerów. Akcję poprowadziłam na Durszlaku, gdzie zebraliśmy wspólnie 39 przepisów spełniających warunki akcji (znów niestety niektórzy blogerzy zgłosili przepisy z reklamami i lokowaniem produktów, ale też pojawiły się wpisy z pieczarkami i boczniakami, które grzybami leśnymi nie są).

Jest zatem z czego wybierać 😊 Oprócz tradycyjnych przetworów na grzyby marynowane i grzyby po cygańsku poniżej znajdziecie przepisy na sosy, zupy, różne potrawy jednogarnkowe i zapiekanki. Są wśród nich potrawy mięsne, wegetariańskie i wegańskie.
W tym roku nowością jest przepis na zastosowanie surowych borowików oraz na proszek z grzybów suszonych, który w mojej kuchni pojawił się dziesiątki lat temu, a z czasem o nim zupełnie zapomniałam (Qchnia Osobista, dziękuję za przypomnienie 😊).

Wszystkim bardzo dziękuję za udział i zapraszam za rok 😊

A teraz zapraszam do odwiedzenia zgłoszonych przepisów, do których linki znajdziecie niżej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...