poniedziałek, 21 sierpnia 2017

"Danie inspirowane podróżą 3" - zaproszenie do udziału w akcji i "Lato na Majorce"

Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej mojej akcji kulinarnej 😋

Wakacje, które zbliżają się ku końcowi, to dla większości z nas czas urlopu i podróży.
Dlatego po raz kolejny zapraszam do dzielenia się przepisami na dania, które podpatrzyliśmy w podróży, jedliśmy w restauracjach czy w przydrożnych bistrach. Nie muszą to być dokładnie te same dania, bo często kucharze strzegą swoich przepisów i niechętnie się nimi dzielą. Wystarczy, że któreś z dań w podróży zainspiruje Was, by je powtórzyć i przygotować podobne w zaciszu swojej kuchni.

Podkreślam, że ta akcja nie ma na celu prezentowania tylko potraw charakterystycznych dla kuchni poszczególnych krajów czy regionów. Tutaj tworzymy przepisy inspirowane tymi, których próbowaliśmy w podróży. Dlatego we wpisie proszę o umieszczenie zdjęcia z odwiedzonego regionu, by pokazać, że danie jest powiązane z podróżą do konkretnego miejsca (geograficznego, a nie lokalu).


Warunki akcji (muszą być spełnione wszystkie):


  1. wpis powinien zawierać zdjęcie i opis sposobu wykonania dania,
  2. danie ma posiadać swoją nazwę; nie będą akceptowane dania oznaczone jedynie numerem,
  3. we wpisie należy podać nazwę miasta lub miejscowości i kraju, z którego pochodzi danie,
  4. we wpisie należy umieścić zdjęcie miasta lub miejscowości, w których jedliście to lub podobne danie,
  5. aktywny banerek akcji należy umieścić we wpisie, a nie w bocznej szpalcie lub stopce,
  6. wpis (dotyczy to również zdjęć) nie może zawierać lokowania i reklam produktów czy lokali gastronomicznych.

Rodzaj dania jest obojętny. Może to być sałatka, napój, kanapka, napój, zupa, danie główne etc.
Stwórzmy książkę kucharską inspirowaną podróżami po naszym globie :)

Dania zgłoszone w poprzednich edycjach akcji można zobaczyć tutaj:
- podróż 2015,
- podróż 2016.

Linki do przepisów możecie zamieszczać w komentarzu do tego postu.

Czas trwania akcji: 2 - 30 IX 2017


Banerek:

https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2017/08/danie-inspirowane-podroza-3-zaproszenie.htmlkod:
<a href="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2017/08/danie-inspirowane-podroza-3-zaproszenie.html" target="_blank"><img alt="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2017/08/danie-inspirowane-podroza-3-zaproszenie.html" border="0" height="140" src="https://4.bp.blogspot.com/-g1FonN8VVF0/WZp6tvsZSHI/AAAAAAAAHqY/2mXfcc7m_vAHIhW7m3aHotVDBz0fr3c6wCK4BGAYYCw/s320/podroz2017.jpg" width="200" / /></a>


Banerek w Mikserze Kulinarnym:

Danie inspirowane podróżą 3kod:
 <a href="http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/danie-inspirowane-podroza-3" target="_blank" title="Danie inspirowane podróżą 3"><img src="//zmiksowani.pl/image/miks/0d484646c64ad8ae0bd8504b4dc69f84_v2.jpg" width="158" height="144" border="0" alt="Danie inspirowane podróżą 3"/></a>
Banerek na Durszlaku:

Danie inspirowane podróżą 3kod:
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/danie-inspirowane-podroza-3" >
   <img src="https://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/14/90embed_edxGP62O3hU1xXDzkNgDRbBZuZF2ggzz.jpg?source=weekendy-w-domu-i-ogrodzie"
       alt="Danie inspirowane podróżą 3"></a>A jeśli byliście na Majorce, możecie zechcecie porównać swoje wrażenia z historią opisaną przez Emmę Straub w książce pt. "Lato na Majorce"? Franny jest dziennikarką i podróżniczką kulinarną, więc podaje wiele smakowitych potraw, które być może pamiętacie z tej wyspy i zechcecie je odtworzyć w swojej kuchni.

Jim i Franny Postowie, małżeństwo z 35-letnim stażem, postanawia spędzić dwa tygodnie lata na Majorce z 18-letnią córką Sylvią, z prawie 30-letnim synem Bobbym i jego 40-letnią partnerką Carmen  oraz z wieloletnim przyjacielem Franny, Charlesem i jego mężem Lawrence'em.
Postowie wykupują bilety lotnicze za punkty w programie lojalnościowym i lecą z córką do Madrytu, a potem na Majorkę, gdzie Sylvia ma ćwiczyć swój hiszpański. Reszta towarzystwa wkrótce do nich dołącza. Wyjazd jest okazją do świętowania rocznicy ślubu Postów i ukończenia szkoły średniej przez Sylvię.
Rzeczywistość pokazuje, że dla każdego z nich pobyt na Majorce jest swego rodzaju rozprawieniem się z przeszłością, kłopotami lub oczekiwaniami. Sylvia czuje się upokorzona po tym, gdy jej zdjęcia z ostatniej imprezy zostają opublikowane na portalu społecznościowym. Wstydzi się tego, co zrobiła pod wpływem alkoholu, a z drugiej strony złości się na swoją najlepszą przyjaciółkę i chłopaka, w którym się podkochiwała.
Kilkuletni związek Bobby'ego ze starszą Carmen przeżywa kryzys, bo stanął w miejscu, a poza tym mężczyzna narobił sobie długów.
Charles i Lawrence, szczęśliwe małżeństwo gejów, też jest na rozdrożu. Lawrence'owi bardzo zależy na posiadaniu dziecka, do czego dużo starszy Charles nie jest przekonany. Czy obserwując Sylvię i Bobby'ego ulegnie Lawrence'owi i przystanie na adopcję?
Dla Jima i Franny to nie tylko wakacje i świętowanie, ale również czas na podjęcie decyzji w sprawie ich dalszego małżeństwa po tym, gdy Jim zdradził ją z dużo młodszą współpracowniczką, a w konsekwencji "pozwolono" mu odejść z firmy, w której pracował od lat. Czy uda im się uratować małżeństwo? Czy utrzymają w tajemnicy przed dziećmi swoje problemy?

Jeśli oczekujecie łatwej i lekkiej wakacyjnej książki, to "Lato na Majorce" nie spełni Waszych oczekiwań. To zdecydowanie lektura dotycząca podejmowania decyzji i zwykłych ludzkich wyborów co do tego, co dalej. Wbrew oficjalnej recenzji książki, nie darzyłam sympatią żadnego z bohaterów. Ale czytałam z przyjemnością, bo nareszcie to lektura o zwyczajnych ludziach - w różnym wieku, niebogatych, niezbyt pięknych, posiadających wady i zdających sobie sprawę z kompleksów.

Na okładce książki widnieje napis autorstwa Elizabeth Gilbert: "Jestem gotowa przeczytać wszystko, co napisała Emma Straub!". Nie znam twórczości autorki poza opisaną wyżej książką, więc trudno mi się podpisać pod słowami E. Gilbert. Jej "Jedz, módl się, kochaj" oceniam znacznie wyżej niż "Lato na Majorce".


żyje/nie żyje/nie dotkniesz
morze, góry czy Mazury?
http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/p/cztery-pory-roku-2017.html
Lato
kropka

niebieskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Komentarze z lokowaniem produktów nie będą publikowane.