poniedziałek, 22 stycznia 2018

"Nasiona roślin strączkowych na talerzu" - zaproszenie do udziału w akcji kulinarnej

Akcja nr 29  (19 I - 18 II 2018)

"Nasiona roślin strączkowych na talerzu"

Serdecznie zapraszam do udziału w drugiej edycji akcji kulinarnej
Mróz chwycił ostatnio za nosy i uszy. Aż się chce sięgnąć po jakiś pożywny i rozgrzewający posiłek 😋 A może bazą takiego posiłku mogłyby być rośliny strączkowe? W moim ogródku rośnie ich latem sporo, bo oprócz tego, że mogę ich nasiona potem wykorzystać, to są doskonałym nawozem pod inne rośliny i poprawiają jakość gleby.

Zimą nie mamy dostępu do tych roślin, ale możemy wykorzystać ich nasiona. Dlatego zapraszam do dzielenia się przepisami na bazie bobu, grochu, soi, ciecierzycy, łubinu, różnych rodzajów fasoli i soczewicy.

Podkreślam, że akcja dotyczy nasion roślin strączkowych. Mają one pełnić główną, a przynajmniej znaczącą rolę. Nie wykluczam wykorzystania tych nasion z puszki czy w formie zamrożonej (np. groszek zielony).
Akceptowane będą przepisy na dowolne dania.Warunki akcji (muszą być spełnione wszystkie, by przepis został zaakceptowany):

  1. zgłaszane przepisy muszą dotyczyć nasion roślin strączkowych,
  2. wpisy muszą zawierać opis wykonania potrawy,
  3. wpis musi być opatrzony własnym zdjęciem potrawy,
  4. nazwa potrawy musi informować, że w jej składzie znajdują się rośliny strączkowe (np. barszcz ukraiński nie będzie akceptowany, bo w nazwie brak informacji o strączkach, choć do zupy dodaje się fasolę),
  5. wpisy nie mogą zawierać reklam i lokowania produktów,
  6. wpisy (a nie blog na bocznej szpalcie) muszą być opatrzone aktywnym banerkiem akcji (banery niżej).

Serdecznie zapraszam :)

Czas trwania akcji: 19 I - 18 II 2018

Wpisy można zamieszczać w komentarzu do tego postu lub na Durszlaku.

Baner:

https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2018/01/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.htmlkod:
<a href="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2018/01/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html" target="_blank"><img alt="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2018/01/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html" border="0" height="200" src="https://1.bp.blogspot.com/-JtOiROV3IIo/WluXxCZYCQI/AAAAAAAAIRI/2SKhLOfwa9g5jBsAIeSbx1jLDtuZhp9nwCLcBGAs/s1600/Straczkowe2018.jpg" width="140" / /></a>

Baner na Durszlaku:

Nasiona roślin strączkowych na talerzu 2.
kod:
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu-2" target="_blank"><img alt="Nasiona roślin strączkowych na talerzu 2." border="0" src="http://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/15/50embed_7M8wWs1DSqBGgAD2AeSvyFKcontqygzz.jpg" /></a>Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...