niedziela, 5 lutego 2017

"Nasiona roślin strączkowych na talerzu" - zaproszenie

Akcja nr 21  (10 II - 10 III 2017)

"Nasiona roślin strączkowych na talerzu"

Serdecznie zapraszam do udziału w zimowej akcji kulinarnejZa oknem znów świat przyprószony śniegiem. Aż się chce sięgnąć po jakiś pożywny i rozgrzewający posiłek 😋 A może bazą takiego posiłku mogłyby być rośliny strączkowe? W moim ogródku rośnie ich latem sporo, bo oprócz tego, że mogę ich nasiona potem wykorzystać, to są doskonałym nawozem pod inne rośliny i poprawiają jakość gleby.

Zimą nie mamy dostępu do tych roślin, ale możemy wykorzystać ich nasiona. Dlatego zapraszam do dzielenia się przepisami na bazie grochu, soi, ciecierzycy, łubinu, różnych rodzajów fasoli i soczewicy.

Podkreślam, że akcja dotyczy nasion roślin strączkowych. Mają one pełnić główną, a przynajmniej znaczącą rolę. Nie wykluczam wykorzystania tych nasion z puszki czy w formie zamrożonej (np. groszek zielony).
Akceptowane będą przepisy na dowolne dania.Warunki akcji (muszą być spełnione wszystkie, by przepis został zaakceptowany):

 1. zgłaszane przepisy muszą dotyczyć nasion roślin strączkowych,
 2. wpisy muszą zawierać opis wykonania potrawy,
 3. wpis musi być opatrzony własnym zdjęciem potrawy,
 4. nazwa potrawy musi informować, że w jej składzie znajdują się rośliny strączkowe (np. barszcz ukraiński nie będzie akceptowany, bo w nazwie brak informacji o strączkach, choć do zupy dodaje się fasolę),
 5. wpisy nie mogą zawierać reklam i lokowania produktów,
 6. wpisy (a nie blog na bocznej szpalcie) muszą być opatrzone aktywnym banerkiem akcji (banery niżej).

Serdecznie zapraszam :)

Czas trwania akcji: 10 II - 10 III 2017

Wpisy można zamieszczać w komentarzu do tego postu, na Durszlaku i w Mikserze Kulinarnym.

Baner:

https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2017/02/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html

kod:
<a href="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2017/02/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html" target="_blank"><img alt="https://weekendywdomuiogrodzie.blogspot.com/2017/02/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu.html" border="0" height="200" src="https://3.bp.blogspot.com/-PROMJNxu4CY/WJcfvOTEnEI/AAAAAAAAGmc/p9nrC-233Ug0xF3OrqIdIawMSGYh5p8cgCLcB/s1600/Straczkowe2017.jpg" width="140" / /></a>
Baner w Mikserze Kulinarnym:

Nasiona roślin strączkowych na talerzu
kod:
<a href="http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu" target="_blank" title="Nasiona roślin strączkowych na talerzu"><img src="//zmiksowani.pl/image/miks/6f864984dc2c2680c83166ce0ef2ddd9_v2.jpg" width="154" height="243" border="0" alt="Nasiona roślin strączkowych na talerzu"/></a>
Baner na Durszlaku:

Nasiona roślin strączkowych na talerzu

kod:
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/nasiona-roslin-straczkowych-na-talerzu" >
   <img src="https://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/13/92embed_6AwDemhqIrtUCIvTaczPh5RAtMAiPwzz.jpg?source=weekendy-w-domu-i-ogrodzie" alt="Nasiona roślin strączkowych na talerzu"></a>4 komentarze:

 1. Dziękuję za zaproszenie do strączkowej akcji i za pomysł wybrnięcia z sytuacji: Polecam toskańską zupkę, ribollitę: http://angelasdelicacies.blogspot.it/2017/02/florencka-toskanska-zupa-z-fasoli.html

  Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego pichcenia w zdrowotnej kuchni Badylarki Domatorki ;-), też kochająca zioła: Angela :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupa jest świetna! Nie wyobrażam sobie tej akcji bez niej. Jeszcze raz dziękuję za jej przypomnienie :)

   Usuń
 2. Witam czy wciąż można dodawać przepisy do akcji ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...