wtorek, 21 lutego 2017

Zdrowsza wersja sałatki jarzynowej i "Bezpieczna przystań"

Po ugotowaniu bulionu często zostaje nam sporo warzyw. Mnie ich szkoda wyrzucić i dlatego albo wyjadam, albo robię z nich sałatkę jarzynową. Dziś zapraszam na sałatkę jarzynową w nieco zmienionej wersji, bo bez majonezu.
Składniki:


3 ugotowane marchewki
ugotowana pietruszka
ugotowany kawałek selera
2 ugotowane ziemniaki
jabłko ze skórką
3 ogórki konserwowe lub kiszone

dojrzałe awokado
cytryna
oliwa
sól
pieprz

  1. Warzywa pokroić w kostkę.
  2. Z jabłka usunąć gniazda nasienne i też pokroić w kostkę.
  3. Awokado z sokiem z połowy cytryny i 2 łyżkami oliwy zmiażdżyć widelcem lub z miksować blenderem.
  4. Wszystkie składniki sałatki wymieszać i doprawić do smaku solą, pieprzem i ewentualnie sokiem z cytryny.
 W ostatnim poście umieściłam informację o "Bezpiecznej przystani" Danielle Steel. Dziś książka o tym samym tytule, ale napisana przez Nicholasa Sparksa.

W restauracji u Iwana w małej miejscowości Southport w Karolinie Południowej od niedawna pracuje 27-letnia Katie. Kobieta nie ma samochodu i porusza się pieszo. Robi zwykle niewielkie zakupy w miejscowym sklepie u Alexa. Mieszka na uboczu w wynajmowanym domku. Nie ma znajomych i raczej unika kontaktu z innymi. Ale zaprzyjaźnia się z Jo, która wprowadza się do sąsiedniego domku.
Zarabia niewiele i w dodatku stara się zawsze odłożyć jakieś oszczędności, w związku z tym jej dieta jest raczej uboga i składa się z niewielkiej ilości produktów. Tak zaintrygowała miejscowego sprzedawcę, że ten ze względu na nią rozszerzył asortyment sklepu. Ze zdziwieniem mężczyzna zorientował się, że kobieta nawiązała dobry kontakt z jego 5-letnią córką, Kristen. A pewnego dnia dzięki niej udało się uratować jego syna, Josha.
Dawniej Alex pracował w Dowództwie Dochodzeń Kryminalnych Sił Lądowych, stacjonował w Niemczech oraz w Gruzji i spędził dziesięć lat w wydziale kryminalnym,  gdzie  prowadził  śledztwa  w  sprawie  popełnianych  przez  żołnierzy  przestępstw, poczynając od samowolnego oddalenia od jednostki, przez kradzieże z włamaniem, przemoc w rodzinie,  po  gwałty,  a  nawet  morderstw. Gdy jego nieżyjąca już żona była w pierwszej ciąży, Alex przeszedł na emeryturę i postanowił poprowadzić własny biznes.
Po wypadku Josha Alex i Katie zbliżają się do siebie. Kobieta wyjawia mu też swoją przeszłość, której mężczyzna trochę się domyśla.

"Bezpieczna przystań" Nicholasa Sparksa to książka o tym, że trudno jest uciec od przeszłości, ale jednak warto próbować. To też powieść o przyjaźni, uczciwości i miłości. Nie należy jednak do książek łatwych i przyjemnych, bo dotyczy agresji i przemocy. A koniec książki to istny thriller. Dla mnie to nowość u Sparksa. Podczas lektury nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że przypomina mi ona film "Sypiając z wrogiem" z Julią Roberts w roli głównej.
"Bezpieczna przystań" też została sfilmowana. Reżyserii podjął się sam Lasse Hallström.

Czytam zekranizowane książki!
zamknięcie


Tytuł z dowodu
Akcja czytelnicza z nagrodami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...