piątek, 23 lutego 2018

"Nasiona roślin strączkowych na talerzu 2." - podsumowanie akcji

W niedzielę zakończyła się druga edycja akcji kulinarnej "Nasiona roślin strączkowych na talerzu", którą poprowadziłam na Durszlaku.

W akcji zgromadziliśmy 25 przepisów, w których wykorzystaliśmy nasiona ciecierzycy, grochu oraz różnych rodzajów soczewicy i fasoli. Niech te przepisy służą wszystkim zmarzniętym, by przygotować rozgrzewające, pyszne, pożywne i energetyczne dania!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zgłoszone przepisy i wykazaną cierpliwość w oczekiwaniu na ich akceptację. Życie po raz kolejny mocno zweryfikowało moje plany od momentu założenia akcji. Blog i akcja musiały poczekać w zderzeniu ze sprawami naprawdę istotnymi.A oto lista zatwierdzonych przepisów z odnośnikami do nich:

Miodowa fasola z rozmarynemSuccotash z czerwonej fasoliPuttu z curry z soczewicyRZETELNA ZUPA Z SOCZEWICYEkspresowa "lasagne" w stylu meksykańskimFasola kolorowa w ziołach - Borlotti Beans & Herbs Salad Recipe - Fagioli borlotti alle erbe aromatiche
Fasola kolorowa w ziołach - Borlotti Beans & Herbs Salad Recipe - Fagioli borlotti alle erbe aromatiche


Kotleciki z ciecierzycy i "Ręka Fatimy"Grochówka kremowa na kurczakuPasztet z białej fasoli i ciecierzycy orazZupa z grochem i warzywamiTotalne Chili con Carne z kawą i czekoladą!ZUPA Z ZIELONEJ SOCZEWICYKOTLECIKI Z CIECIERZYCY Z JAGODAMI GOJIZupa soczewicowa z … zacierkąZupa z batatów i papryki z ciecierzycąFit sałatka z ciecierzycą i fetąFASOLKA PO BRETOŃSKU -WEGAŃSKAZAPIEKANKA Z SOCZEWICY I RYŻUGulasz ziemniaczany z groszkiem i czerwoną fasolkąHummus z ciecierzycy- podstawowa wersja.Zupa z soczewicy  czerwonej– wersja w wolnowarzePASZTET Z PIECZAREK I SOCZEWICYPASTA Z BIAŁEJ FASOLI czyli wegański smalecPASZTET Z BIAŁEJ FASOLI i pieczonej dyniPomidorowa zupa z czerwonej soczewicy z batatamiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...