środa, 30 stycznia 2019

"Skarb Atlantów" Agnieszki Stelmaszyk

Po niespełnieniu nadziei pokładanych w "Do Wigilii się zagoi" postanowiłam przeczytać młodzieżowy pewniak. Wybór padł na drugą część Kronik Archeo pt. Skarb Atlantów" Agnieszki Stelmaszyk.
Mary Jane, Jim i Martin Gardnerowie oraz Ania i Bartek Ostrowscy ze swą opiekunką Ofelią Łyczko i rodzicami spędzają wakacje w Grecji. Znalezienie tajemniczej gemmy, podsłuchana rozmowa i prace badawcze u wybrzeży Krety sprawiają, że piątka dzieci znanych z pierwszego tomu Kronik ("Tajemnica klejnotu Nefertiti") postanawia odszukać kolejny skarb i ubiec w tym intrygującego profesora Barry'ego Flemminga. Na przeszkodzie stanie im kilkoro współpracowników profesora oraz warunki naturalne Grecji.

Poza ciekawie poprowadzoną fabułą książka zachwyca rysunkami Jacka Pasternaka. Atutem książki jest łączenie przez pisarkę książkowej prozy z zapiskami dzieci w swoich kronikach, informacjami stylizowanymi na wycinki z gazet oraz informacjami encyklopedycznymi czy słownikowymi. Dzięki temu młody czytelnik jest nie tylko świadkiem przygód bohaterów, ale też sporo się uczy i dowiaduje o historii starożytnej Grecji czy mitach greckich. Dla starszych czytelników to doskonałe przypomnienie niektórych epizodów z mitologii.

Książkę czyta się z dużą przyjemnością. Polecam!

7/2019 (240 str.)


łowię słowa 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Komentarze z lokowaniem produktów nie będą publikowane.