sobota, 11 grudnia 2021

"Srebrna łyżeczka" Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz kilka lat temu podbiła moje serce swoimi ciepłymi i emocjonalnymi książkami z pięknymi i szczęśliwymi zakończeniami. Dlatego gdy zobaczyłam Jej najnowszą książkę pt. "Srebrna łyżeczka" pośród darmowych książek listopadowej akcji portalu CZYTAJ.PL, włączyłam bez chwili zastanowienia.




Lidia wiedzie uporządkowane i spokojne życie. Jest właścicielką świetnie prosperującej firmy, więc człowiek z zewnątrz mógłby pomyśleć, że jest kobietą szczęśliwą. Wprawne oko jednak dostrzeże, że w jej życiu czegoś lub kogoś brakuje. Podobnie do tytułowej srebrnej łyżeczki z inicjałem.
Pewnego dnia Lidia otrzymuje list od kobiety, która podaje się za przyjaciółkę rodziny. Kobieta chce przekazać Lidii swoje mieszkanie w innym mieście. Dla Lidii to tak dziwna propozycja, że decyduje się na spotkanie z kobietą. I z czasem obie się zaprzyjaźniają. Lidia poznaje historię pięknej miłości i stopniowo staje się spokojniejsza i bardziej szczęśliwa.

"Srebrna łyżeczka" to książka pełna uroku i trudno się od niej oderwać. Mimo przewidywalnej fabuły i jej zakończenia czytelnik w ogóle się tym nie przejmuje, bo pisarka przygotowała dla niego prawdziwą emocjonalną rozkosz i cudną fabułę.

Najnowsza książka Magdaleny Witkiewicz jest książką o miłości, o którą się trzeba się postarać, o którą się walczy i dla której pokonuje się kolejne trudności, daje się kolejne szansy oraz łata to, co się psuje. Nie na darmo też pisarka nawiązuje w książce do kintsugi, japońskiej techniki naprawiania i sklejania części potłuczonych wyrobów ceramicznych.
Z drugiej strony w książce poruszony jest wątek alkoholizmu obserwowany z perspektywy dziecka. Witkiewicz zwróciła uwagę na to, jak alkoholizm rodzica wpływa na dziecko, na jego postrzeganie świata, jego emocje, decyzje, ale i na długie lata nawet w dorosłym życiu. Tą książką pisarka uwrażliwia na osamotnienie takiego dziecka i brak zrozumienia go przez rówieśników i dorosłych.

Bardzo polecam "Srebrną łyżeczką". Pisarka bardzo gra na emocjach, wzrusza i zmusza do zastanowienia się. Ale też koi skołatane nerwy i wycisza.

29/2021 (352 str.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)
Komentarze z lokowaniem produktów nie będą publikowane.