poniedziałek, 25 stycznia 2016

Przerwa

Drodzy Goście!

Ponieważ poruszanie się mam utrudnione jeszcze bardziej niż dotychczas, zawieszam na kilka tygodni pisanie na blogu. Nie jestem w stanie przygotować czegokolwiek, żeby wyglądało przyzwoicie.


Po dzisiejszej wizycie kontrolnej wpadłam w dołek porównywalny z głębokością Rowu Mariańskiego. Zdjęto mi poprzedni gips tylko po to, by włożyć nowy (dłuższy i cięższy). Dlaczego? Ani słowa informacji. Jakby zamiast człowieka na łóżku leżała rzeźba do renowacji.
Planowałam tyle zmian w lutym i marcu, a tymczasem jestem przygwożdżona do łóżka bez ochoty na cokolwiek na kilka następnych tygodni.
Wczoraj byłam niemal w skowronkach, dziś mi skrzydła podcięto.

Życzę Wam dużo zdrowia, żebyście nie mieli do czynienia ze służbą zdrowia w przychodniach. Mnie potraktowano dziś, jakbym była workiem zepsutych kartofli. I to w przychodni w stolicy, gdzie podobno wykształceni i inteligentni ludzie mieszkają. Widzę to tylko na lekarskiej pieczątce. Aż mi wstyd, że się tu przeprowadziłam kilkadziesiąt lat temu.
Kojarzycie początek filmu "Pora umierać"? "Wejdzie i sie rozbierze". U mnie było "niech wejdzie i sie położy obok". A co dalej, to już szkoda opisywać i komentować.
Nie ma co liczyć na wsparcie pielęgniarek. Jeszcze Cię ofukną i skomentują tak, że Ci w pięty pójdzie. Poruszasz się o kulach? Myślisz, że Ci choć drzwi otworzą? Zapomnij. Miałam dziś do czynienia z pięcioma pielęgniarkami i dwojgiem lekarzy. Tylko jedna lekarka przytrzymała drzwi. Może dlatego, że głupio się jej zrobiło, że lekarz mnie do niej wysłał, choć wiedział, że skaner od prześwietleń rtg zepsuty. Zero wsparcia. O empatii nie wspominam nawet.

Prawdą jest, że żeby chorować w Polsce trzeba mieć zdrowie. I to końskie! A do tego duży dystans do siebie i wszystkiego wokół.

Duuuużo zdrowia!
Uważajcie na siebie i na schodach!

10 komentarzy:

 1. To dla Ciebie dużo zdrówka i... cierpliwości :)
  A może dla porzucenia złych myśli nowa książka? Ja odkrywam K. Michalak i M. Witkiewicz - dla kobiet, ale nie banalne, pozdrawiam serdecznie, nie daj się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) I zdrowie i cierpliwość teraz u mnie w cenie ;)
   Jeszcze niedawno mówiłam znajomej, że jakby ktoś chciał mnie ukarać, to powinien położyć do mnie do łóżka i nie pozwolić nic robić. Czyżby samospełniające się proroctwo? ;) Tylko za co ta kara?

   Czytam wciąż i bez przerwy, bo co mi pozostało. Ale chyba muszę zmienić lektury, bo wybrałam dość ciężkie non fiction, żeby nie skupiać się na sobie, a myśleć o tych, co mieli w życiu gorzej.

   Usuń
 2. Kochana :) Wracaj szybko do zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O matuchno :((
  Życzę powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutne wieści :( Kuruj się, nic na siłę, organizm musi mieć czas by się naprawić,3mam kciuki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się pogodziłam z tą dłuższą naprawą ;) Wreszcie jest czas na dobry film i lektury. Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Duzo zdrowka zycze, a z ta sluzba zdrowia to wszedzie nienajlepiej. W Niemczech maja nowoczesne maszyny i to wszystko...Obsluga zimna. Ale nie chcialam narzekac, lecz podniesc na duchu...tylko jak? Pozdrawiam cieplutko :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Już mi lepiej na duchu - mam sztab ludzi, którzy nie pozwalają na roztkliwianie się :)
   Byłoby nam chyba lepiej, gdyby tych ludzi nie nazywano "służbą zdrowia", bo na pewno nie służą. A co do zdrowia, to dyskusyjne...

   Usuń

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz 1+ na G+ :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...