środa, 9 sierpnia 2017

Kwiaty cukinii z ricottą i "Po północy"

Tegoroczna pogada sprzyja zakwitaniu cukinii. W czasie upałów kwitną głównie kwiaty męskie, na których nie zawiązują się owoce. Gdy temperatura spadnie i roślina będzie odpowiednio podlana, zawiązują się kwiaty żeńskie, a na nich malutkie cukinie. Przy zrywaniu kwiatów należy pamiętać, by na roślinie zostawić oba ich rodzaje, bo oba są potrzebne do zapylania.
Składniki (na 2 porcje):


8 kwiatów cukinii
1/3 opakowania ricotty
skórka otarta z ćwiartki cytryny
6 liści mięty
olej do smażenia
gruba sól morska

  1. Z kwiatów cukinii usunąć słupki i pręciki (są gorzkie, a poza tym utrudniają faszerowanie kwiatów). Usunąć również zielone wystające "listki" u spodu kwiatów (działki kielicha).
  2. Ricottę wymieszać z rozdrobnioną miętą i skórką z cytryny.
  3. Farsz z ricotty wkładać łyżeczką lub cienkim widelcem do środka kwiatów. Zwinąć końcówki kwiatów.
  4. Na patelni dobrze rozgrzać olej (powinno być go tyle, by sięgał do połowy leżącego kwiatu).
  5. Smażyć kwiaty ze wszystkich stron, a potem wykładać na ręcznik dla odsączenia tłuszczu.
  6. Podawać gorące posypane grubą solą morską.

"Po północy" Diany Palmer to książka, którą otrzymałam jako niespodziankę. Po niedawnej lekturze "Sekretu willi Romantica" Elizabeth Adler (nie polecam!) książka Diany Palmer wydaje się  arcydziełem 😉😏

Nikky, siostra kongresmena Claytona Seymoura, odzyskuje siły po przejściu zapalenia płuc w domu na plaży. Nagle dostrzega mężczyznę wyrzuconego na brzeg i postanawia mu pomóc, zwłaszcza że nie pamięta on nic poza momentem wypadku. Następnego dnia pamięć mu wraca. Nikky uświadamia sobie, że to Kane Lombard, który rok wcześniej stracił żonę i synka, a poza tym jest zagorzałym wrogiem i przeciwnikiem politycznym jej brata.

Między Nikky i Kanem rozwija się powolny romans, o którym nie może dowiedzieć się opinia publiczna, by nie zaszkodzić bratu Nikky i kandydatowi wspieranemu przez rodzinę Lombardów. Namiętność i zbiegi okoliczności wygrywają nad zdrowym rozsądkiem.
Wkrótce ludzie zatrudnieni przez Claytona uzyskują informację, że firma Kane'a zatrudniła nową firmę wywożącą odpady chemiczne, a te zanieczyściły środowisko naturalne. Ujawnienie tego mediom może osłabić wiarygodność przeciwnika i pozytywnie wpłynąć na reelekcją Claya...

Fabuła jest nawet ciekawie skonstruowana, choć ja początkowo gubiłam się w wielości postaci i nazwisk. Lekka, w miarę przyjemna lektura, mimo znów samych pięknych, młodych, bogatych i utalentowanych bohaterów. Zdecydowanie wolę bohaterów bliskich rzeczywistości.


żyje/nie żyje/nie dotkniesz
morze, góry czy Mazury?
http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/p/cztery-pory-roku-2017.html
Lato
kropka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz 1+ na G+ :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...