poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Na moim obrusie potrawa z amarantusem - akcja kulinarna

Zapraszam do udziału w kolejnej mojej akcji kulinarnej
Akcja zakończona

Przez jednych uważany niegdyś za świętą roślinę, przez innych - za diabelskie ziele. Ponoć płonął na stosach jak ofiary inkwizycji. Uprawiany jest od tysięcy lat. Coraz częściej określa się go mianem "zboża XXI", choć zbożem nie jest.


AMARANTUS - cenne źródło łatwo przyswajalnego białka. Zawiera błonnik, witaminy z grupy B, antyoksydanty (witaminy A, C, E), jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jest też źródłem wielu składników mineralnych, m. in. żelaza, wapnia, magnezu, fosforu i potasu. Nie zawiera natomiast glutenu.

Może mieć szerokie zastosowanie w kuchni. Dlatego zapraszam do dzielenia się swoimi przepisami na wypieki, desery, dania główne, zupy, propozycje na śniadania, kolacje i podkurki itp. Wszystko, co podajecie na stół i przyrządzone jest z ziarnami amarantusa lub amarantusem ekspandowanym, będzie w tej akcji idealne :)

Wpisy muszą zawierać zdjęcie potrawy.

Czas trwania akcji: 9 kwietnia - 10 maja 2015 r.

Akcja organizowana jest przeze mnie w Mikserze KulinarnymBanerek:

Na moim obrusie potrawa z amarantusem

Kod:

<a href="http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/na-moim-obrusie-potrawa-z-amarantusem" target="_blank" title="Na moim obrusie potrawa z amarantusem"><img src="http://zmiksowani.pl/image/miks/23e30e5bb26cfa45c486111111235d0b_v2.jpg" width="154" height="130" border="0" alt="Na moim obrusie potrawa z amarantusem"/></a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego wpisu lub przepisu. Zostawisz kilka słów w komentarzu?
Dziękuję, również za lajki na fb oraz serduszka na Instagramie :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...